ЄСВ

Сплата єдиного внеску фізичними особами — підприємцями, які застосовують спрощену систему оподаткування

Чи сплачують єдиний внесок фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та одночасно є застрахованими особами як наймані працівники на підприємстві, що сплачують всі необхідні платежі?


Відповідно до ст. 42 Господарського кодексу підприємництво — це безпосередня самостійна, систематична на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Згідно з п. 4 частини першої ст. 4 Закону про ЄСВ фізичні особи — підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, є платниками єдиного внеску.

Фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, нараховують єдиний внесок на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Відповідно до Закону № 3609, що набрав чинності з серпня 2011 р., фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, якщо вони є пенсіонерами за віком (в тому числі пенсіонерами на пільгових умовах, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи) або інвалідами та отримують згідно із законом пенсію або соціальну допомогу, звільняються від обов’язку щодо сплати єдиного внеску, крім осіб, яким призначено пенсію за вислугу років.

Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Оскільки норми Закону про ЄСВ не містять будь-яких інших винятків, сплата єдиного внеску фізичними особамисуб’єктами підприємницької діяльності, які обрали спрощену систему оподаткування, здійснюється в установленому розмірі, тобто без урахування інших особливостей статусу цих фізичних осіб, зокрема, як сплата єдиного внеску роботодавцем за найманого працівника.

«Гарячі лінії»

Дата: 3 травня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42