ЄСВ

Ставка єдиного внеску за інвалідів

Чи може застосовувати ставку єдиного внеску у розмірі 8,41% на заробітну плату працівника-інваліда суб’єкт підприємницької діяльності — фізична особапідприємець?


Суб’єкти підприємницької діяльності — фізичні особи — підприємці, які використовують працю найманих осіб, є роботодавцями і нараховують єдиний внесок, зокрема, на суми заробітної плати за видами виплат, що включають основну і додаткову заробітні плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці залежно від класу професійного ризику виробництва, до якого віднесено платника єдиного внеску, з урахуванням видів його економічної діяльності.

Розмір єдиного внеску для кожної категорії платників визначається ст. 8 Закону про ЄСВ.

Відповідно до частини 13 цієї статті єдиний внесок для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди, встановлюється у розмірі 8,41% визначеної заробітної плати.

У Законі про ЄСВ зазначено, що така норма поширюється на підприємства, установи і організації, на яких працюють інваліди, і не поширюється на фізичних осібпідприємців, у яких працюють інваліди.

Таким чином, фізична особапідприємець нараховує єдиний внесок на заробітну плату працівників-інвалідів у розмірі, встановленому залежно від класу професійного ризику виробництва, до якого її віднесено.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 16 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00