ЄСВ

Сплата єдиного внеску в разі нездійснення підприємницької діяльності

Фізична особа — підприємець, яка перебувала на загальній системі оподаткування, не здійснювала протягом 2014 р. підприємницької діяльності та відповідно не отримувала дохід за цей період. Чи повинна така особа сплачувати єдиний внесок?


Пунктом 4 частини першої ст. 4 Закону про ЄСВ фізичні особи — підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, визначено як платники єдиного внеску.

Для зазначених платників (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування) єдиний внесок нараховується у розмірі 34,7% на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, яка підлягає оподаткуванню ПДФО. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Отже, якщо фізична особапідприємець, яка перебувала на загальній системі оподаткування, протягом звітного року не здійснювала підприємницької діяльності і відповідно не отримувала дохід, то вона не нараховує та не сплачує єдиний внесок за такий період.

При цьому фізичні особипідприємці зобов’язані подавати звіт незалежно від того, ведуть вони підприємницьку діяльність чи ні, крім фізичних осібпідприємців, зазначених у п. 3.3 розділу III Порядку № 454 (фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу).

 

«Гарячі лінії»

Дата: 3 травня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42