ЄСВ

Сплата єдиного внеску протягом відпустки або тимчасової непрацездатності

Чи повинна фізична особа — підприємець, яка обрала спрощену систему оподаткування (перша або друга група), сплачувати єдиний внесок протягом відпустки або лікарняного?


Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону про ЄСВ фізичні особи — підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, визначено платниками єдиного внеску.

Такі особи сплачують єдиний внесок у розмірі не менше мінімального страхового внеску за кожен місяць у період, коли підприємець був платником єдиного податку.

Незважаючи на те що фізична особа — підприємець перебувала у відпустці або на лікарняному, вона фактично є фізичною особою — підприємцем, яка застосовує спрощену систему оподаткування, а тому зобов’язана сплачувати єдиний внесок у зазначений період відповідно до строків, визначених чинним законодавством.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 16 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00