Митна справа

Микола Калініченко: «Відвертий діалог з громадськістю — запорука нашої успішної роботи»

На Полтавщині митний контроль та митне оформлення здійснюються в багатьох місцях регіону: у містах Полтаві, Кременчуці, Комсомольську, Гадячі та Миргороді.


З початку року Полтавською митницею здійснено митний контроль та митне оформлення понад 30 тис. митних декларацій. Загальний обсяг експортно-імпортних операцій, здійснених суб’єктами підприємницької діяльності, перевищив 2 млрд. дол. США. Незважаючи на загальний спад експортно-імпортних операцій, зовнішньоторговельне сальдо у 2014 р. залишається позитивним і становить +364 млн. дол. США.

Полтавськими митниками в поточному році спрямовано до державної скарбниці рекордну суму — понад 2 млрд. грн. В умовах складної економічної та політичної ситуації колективу митниці вдалося не лише не допустити зменшення перерахувань до державного бюджету, а й збільшити бюджетні надходження на 28 млн. грн. порівняно з минулим роком.

Таких результатів досягнуто завдяки належному контролю за рівнем митної вартості товарів як об’єкта оподаткування, перевіркам правильності їх класифікації та визначення країни походження, контролю за правомірністю надання пільг в оподаткуванні та чистотою декларування товарів.

Незмінними лідерами і за кількістю переміщених через митний кордон України товарів, і за перерахуванням податків до державного бюджету лишаються такі підприємства Полтавської області, як ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», ПАТ «Джей Ті Інтернешнл Україна», ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат», ТОВ «Союз 2000», ТОВ «Рибна Партія», ТОВ «СВГ Плюс».

Для прискорення надходження імпортованих в Україну товарів до кінцевого споживача/виробника митницею здійснювалися дієві заходи з удосконалення організації митного контролю.

Так, сьогодні декларування товарів у електронному вигляді доведено до рівня 98% загальної кількості поданих до митного оформлення митних декларацій. Кількість проведених митних оглядів експортно-імпортних товарів становить лише 2,3% загальної кількості проведених митних оформлень. Як результат, за 11 місяців 2014 р. загальний середньостатистичний час митного оформлення товарів у Полтавській митниці не перевищує однієї години.

Полтавська митниця ефективно взаємодіє з правоохоронними та контролюючими органами регіону. В 2014 р. працівниками митниці заведено 105 адміністративних справ про порушення митних правил на суму майже 5 млн. грн. Проведено 34 спільні спеціальні заходи із представниками УМВС та Головного управління ДФС у Полтавській області. За підсумками цієї роботи виявлено 20 фактів незаконного зберігання та реалізації підприємцями регіону продуктів харчування та тютюнових виробів іноземного виробництва, 12 випадків порушення митного законодавства за фактами неправомірних операцій з транспортними засобами, ввезеними на митну територію України.

«Гарячі лінії»

Дата: 29 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42