Оплата праці

Нарахування відпускних

Працівник у січні 2013 р. перебував у відпустці. При одержанні розрахункового листка за грудень 2012 р. і січень 2013 р. з’ясувалося, що нараховані відпускні віднесено бухгалтерією до грудня 2012 р. Чи є це правильним?


Нарахування й виплата відпускних мають ряд особливостей. Зокрема, сума нарахованих відпускних розподіляється по місяцях пропорційно часу, що припадає на дні відпустки у відповідному місяці (пп. 1.6.1 п. 1.6 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату України від 13.01.2004 р. № 5). Наприклад, якщо працівник іде у відпустку в грудні 2012 р. — січні 2013 р., нарахування має бути і в грудні 2012 р., і в січні 2013 р. пропорційно дням відпустки. Виплата ж заробітної плати за час відпустки має проводитися не пізніше ніж за три дні до початку відпустки (ст. 21 Закону України від 15.11.96 р. № 504/96-ВР «Про відпустки»). Тобто у цьому випадку відпускні мають бути виплачені перед початком відпустки в грудні 2012 р.

Тепер щодо відображення відпускних у розрахункових листках. З вищевикладеного, а також зі змісту запитання випливає, що в розрахунковому листку за грудень 2012 р. має відображатися тільки сума виплачених відпускних. Сума ж нарахованих відпускних має відображатися в розрахунковій відомості і, відповідно, в розрахунковому листку за січень 2013 р., тому що працівник був у відпустці в січні 2013 р.

Таким чином, відображення нарахованих відпускних за січень 2013 р. у розрахунковому листку за грудень 2012 р. є неправильним.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 29 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42