ЄСВ

Нарахування єдиного внеску на заробітну плату працюючих інвалідів

З якого періоду страхувальник має право застосовувати ставку єдиного внеску для працюючих інвалідів у розмірі 8,41%?


Згідно з частиною 13 ст. 8 Закону про ЄСВ та п. 3.11 розділу ІІІ Інструкції № 455 єдиний внесок для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди, встановлюється у розмірі 8,41% суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці, суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами для працюючих інвалідів.

Підтвердженням встановлення працівнику інвалідності відповідно до абзацу другого п. 3.13 розділу ІІІ вищезазначеної Інструкції є засвідчена копія довідки з акта огляду у медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності (далі — довідка МСЕК). Засвідчення копії довідки МСЕК здійснюється безпосередньо підприємством, установою або організацією, зазначеними у пунктах 3.11 — 3.13 розділу ІІІ Інструкції.

Довідка МСЕК є первинним документом щодо встановлення групи інвалідності, тому використання інших вторинних документів, які видаються на підставі цієї довідки, вважається недоцільним.

Згідно з частиною другою ст. 9 Закону про ЄСВ обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які згідно з цим Законом нараховується єдиний внесок.

Враховуючи вищевикладене, підставою для застосування ставки у розмірі 8,41% є засвідчена копія довідки МСЕК.

«Гарячі лінії»

Дата: 3 травня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42