ЄСВ

Виплати в натуральній формі

 

Згідно з Податковим кодексом у разі виплати доходу у негрошовій формі податковий агент при визначенні бази оподаткування ПДФО повинен застосувати підвищуючий коефіцієнт. Чи застосовується такий коефіцієнт при нарахуванні єдиного внеску на виплати в натуральній формі?


Відповідно до абзацу другого п. 1 частини першої ст. 7 Закону про ЄСВ для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 та 8 частини першої ст. 4 цього Закону, єдиний внесок нараховується на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні й компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються згідно із Законом про оплату праці, та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Частиною першою ст. 9 цього Закону визначено, що єдиний внесок обчислюється виключно в національній валюті, у тому числі з виплат (доходу), які здійснюються в натуральній формі.

Обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверд-жують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які згідно з цим Законом нараховується єдиний внесок.

Застосування підвищуючого коефіцієнта Законом про ЄСВ не передбачено.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 2 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00