ЄСВ

Нарахування єдиного внеску на заробітну плату нерезидентів

Чи повинні представництва іноземних держав, розташованих на території України, нараховувати єдиний внесок на заробітну плату фізичних осіб — нерезидентів?


Згідно з пунктами першим та шостим частини першої ст. 4 Закону про ЄСВ платниками єдиного внеску є дипломатичні представництва і консульські установи іноземних держав, філії, представництва та інші відокремлені підрозділи іноземних підприємств, установ та організацій (у тому числі міжнародні), розташовані на території України, громадяни України та особи без громадянства, які працюють у дипломатичних представництвах і консульських установах іноземних держав, філіях, представництвах, інших відокремлених підрозділах іноземних підприємств, установ та організацій (зокрема, міжнародних), розташованих на території України.

Іноземні громадяни, які працюють у представництвах іноземних підприємств, розташованих на території України, не віднесені Законом про ЄСВ до платників єдиного внеску та не підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню.

Отже, враховуючи зазначене, єдиний внесок на заробітну плату фізичних осіб — нерезидентів, представництвами іноземних держав, розташованих на території України, не нараховується і не утримується.

Водночас при нарахуванні та сплаті єдиного внеску зазначеною категорією осіб згідно з частиною четвертою ст. 8 Закону про пенсійне страхування іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, мають право на отримання пенсійних виплат і соціальних послуг із системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування нарівні з громадянами України на умовах та в порядку, передбачених цим Законом, якщо інше не передбачено міжнародними договорами, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України.

«Гарячі лінії»

Дата: 29 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42