ЄСВ

Нарахування єдиного внеску на премію, нараховану за відпрацьований час після звільнення

Чи є базою нарахування єдиного внеску премія, нарахована працівнику за відпрацьований час після звільнення, якщо при розрахунку заробітної плати в місяці, за який нараховано премію, вже було перевищення максимальної величини бази нарахування єдиного внеску?


Відповідно до частини другої ст. 7 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон про ЄСВ) для осіб, які працюють у сільському господарстві, зайняті на сезонних роботах, виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами, творчих працівників (архітекторів, художників, артистів, музикантів, композиторів, критиків, мистецтвознавців, письменників, кінематографістів), та інших осіб, які отримують заробітну плату (дохід) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, єдиний внесок нараховується на суму, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які вона нарахована.

Такий порядок нарахування внеску поширюється також на осіб, яким після звільнення з роботи нараховано заробітну плату (дохід), зокрема, за відпрацьований час.

Згідно з пп. 2 п. 4.3 розділу IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міндоходів України від 09.09.2013 р. № 455, при визначенні максимальної величини бази нарахування єдиного внеску виплати враховуються в такій черговості:

  • сума нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці»;
  • сума винагороди за цивільно-правовими договорами;
  • сума допомоги по тимчасовій непрацездатності, сума допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.

Отже, якщо працівнику після звільнення нараховано премію за відпрацьований час, на таку виплату поширюється дія частини другої ст. 7 Закону про ЄСВ.

У випадку, наведеному в запитанні, премія, нарахована працівнику за відпрацьований час після звільнення, не буде базою нарахування єдиного внеску, якщо при розрахунку заробітної плати в місяці, за який нараховано премію, уже застосовувалася максимальна величина бази нарахування єдиного внеску.

«Гарячі лінії»

Дата: 3 травня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42