Новини

Ігор БІЛОУС: «Податкова реформа — це запорука європейського напряму розвитку України»

Підсумки роботи фіскальної служби минулого року та плани на поточний рік, запровадження податкового компромісу, системи електронного адміністрування ПДВ стали головними темами прес-конференції, яка відбулась у ДФС України. У заході взяли участь Голова ДФС України Ігор Білоус, Перший заступник Голови ДФС України Володимир Хоменко, керівники підрозділів відомства.


Журналістів було поінформовано, що протягом 2014 р. до зведеного бюджету зібрано 425 млрд. грн., що на 12,2 млрд. грн., або на 3%, більше показника попереднього року, у тому числі до державного бюджету — 336,7 млрд. грн., що на 16,2 млрд. грн. більше відповідного показника 2013 р., до місцевих бюджетів — 88,3 млрд. грн., що на 3,9 млрд. грн., або на 4,3%, менше показника 2013 р.

Платникам податків відшкодовано на рахунки 43,3 млрд. грн. податку на додану вартість. Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування становлять 181,1 млрд. грн.

Зі слів Голови ДФС України Ігоря Білоуса, розпочата минулого року реформа податкової системи має стати основою розвинутої та успішної європейської країни. В умовах нестабільності на сході держави завдання податківців та митників — якнайшвидше запровадити заплановані зміни.

«Ми підтримуємо чітку прозору позицію фіскальних органів України, оскільки лише так можна зупинити розхитування економічної ситуації в країні, що наразі спостерігається. Головне завдання — виведення грошей з «тіні» та відновлення балансу між потребами бізнесу й інтересами держави, який було повністю зруйновано попередньою владою», — зазначив Ігор Білоус.

Зокрема, він сказав про те, що у цьому зв’язку в уряді велику надію покладають на податковий компроміс, який почав діяти з 17 січня нинішнього року з набранням чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу». Згідно з новими правилами держава пробачає підприємцям раніше недосплачені податки за відносно невелику компенсаційну плату в сумі 5% від обсягів занижених податкових зобов’язань, тоді як решта 95% вважатимуться погашеними. У ДФС України очікують 1 — 3 млрд. грн. надходжень до бюджету від реалізації норм податкового компромісу.

«Гарячі лінії»

Дата: 15 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42