Єдиний податок

Перевищення платником єдиного податку обсягу доходу за 2014 рік

Чи повинна юридична особа — платник єдиного податку четвертої групи, яка за 2014 р. перевищила обсяг доходу, визначений для такої групи, сплачувати з суми перевищення збільшену ставку єдиного податку та чи може така особа залишитися платником єдиного податку?


Відповідно до п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу (у редакції, що діяла до 01.01.2015 р.) для юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, встановлено граничний обсяг доходу: для четвертої групи — 5 млн. грн.; для шостої групи — 20 млн. грн.

Згідно з п. 293.5 ст. 293 цього Кодексу (у редакції, що діяла до 01.01.2015 р.) до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у підпунктах 4 та 6 п. 291.4 ст. 291 зазначеного Кодексу, для платників єдиного податку четвертої та шостої груп ставки єдиного податку встановлюються у подвійному розмірі ставок, визначених п. 293.3 ст. 293 цього Кодексу.

Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який набрав чинності з 01.01.2015 р., внесено зміни до глави 1 розділу XIV Податкового кодексу щодо умов перебування на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності.

Зокрема, з 01.01.2015 р. відповідно до п. 291.4 ст. 291 цього Кодексу суб’єкти господарювання (юридичні особи), які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку:

третя група — юридичні особи — суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20 млн. грн.;

четверта група — сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75%.

При цьому юридичні особи — платники єдиного податку четвертої та шостої груп, які перебували на обліку в контролюючих органах до 01.01.2015 р., з 01.01.2015 р. вважаються платниками єдиного податку третьої групи згідно з нормами глави 1 розділу XIV Податкового кодексу (п. 4 підрозділу 8 розділу XIX цього Кодексу).

Враховуючи вищенаведене, юридична особаплатник єдиного податку четвертої групи, яка за 2014 р. перевищила обсяг доходу, визначений для такої групи, повинна сплатити з суми перевищення збільшену ставку єдиного податку (у подвійному розмірі).

При цьому якщо обсяг доходу, отриманого платником єдиного податку четвертої групи протягом 2014 р., не перевищує 20 млн. грн., то юридична особа з 01.01.2015 р. вважається платником єдиного податку третьої групи за умови дотримання інших вимог щодо перебування на спрощеній системі оподаткування, встановлених ст. 291 Податкового кодексу.

«Гарячі лінії»

Дата: 3 травня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42