Інші податки

Погашення податкового боргу через касу сільської ради

Чи підлягає податковий борг фізичної особи — платника податків погашенню через касу сільської ради за квитанцією про приймання податкових платежів?


Відповідно до п. 57.5 ст. 57 Податкового кодексу фізичні особи — платники податків повинні сплачувати податки і збори, що встановлені цим Кодексом, через установи банків та поштові відділення. У разі коли зазначені особи проживають у сільській (селищній) місцевості, вони можуть сплачувати податки і збори через каси сільських (селищних) рад за квитанцією про прийняття податків і зборів, форма якої встановлюється центральним органом ДПС.

Зокрема, п. 287.5 ст. 287 Податкового кодексу встановлено, що фізичними особами у сільській та селищній місцевості земельний податок може сплачуватися через каси сільських (селищних) рад за квитанцією про приймання податкових платежів. Форма квитанції встановлюється у порядку, передбаченому ст. 46 цього Кодексу.

Зазначена норма поширюється також на сплату орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, оскільки п. 288.7 ст. 288 Податкового кодексу передбачено, що порядок зарахування орендної плати до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285 — 287 цього Кодексу.

Форму Квитанції про прийняття податків і зборів затверджено наказом № 964.

Згідно зі ст. 35 Податкового кодексу сплата податків та зборів здійснюється в готівковій або безготівковій формі, крім випадків, передбачених цим Кодексом або законами з питань митної справи (п. 35.2), порядок сплати податків та зборів встановлюється цим Кодексом або законами з питань митної справи для кожного податку окремо (п. 35.3).

Пунктом 87.9 ст. 87 Податкового кодексу передбачено, що у разі наявності у платника податків податкового боргу органи ДПС зобов’язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків; спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов’язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Таким чином, податковий борг фізичної особи — платника податків може бути погашено через касу сільської ради за квитанцією про прийняття податкових платежів.

«Гарячі лінії»

Дата: 8 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00