Інші податки

Податкова знижка на навчання

Батько у 2014 р. сплачував кошти на користь закладу освіти за навчання сина, якому виповнився 21 рік. Чи має батько право на податкову знижку?


Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей.

Статтею 6 цього Кодексу визначено, що правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття (18 років). При цьому неповнолітньою вважається дитина віком від 14 до 18 років.

Водночас якщо повнолітні діти продовжують навчатись і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення ними 23 років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу (ст. 199 зазначеного Кодексу).

Отже, ст. 199 Сімейного кодексу встановлено вікові обмеження щодо зобов’язання батьків утримувати повнолітніх дітей до досягнення ними 23 років.

Згідно з пп. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 цього Кодексу, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Така сума не може перевищувати розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн., у розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року.

Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення (пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу).

Таким чином, батько має право включити до податкової знижки суму коштів, сплачених на користь закладу освіти за навчання сина, якому в 2014 р. виповнився 21 рік та який не працює, за умови дотримання всіх вимог ст. 166 Податкового кодексу.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 29 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42