Інші податки

Надміру сплачене податкове зобов’язання не повертається за наявності податкового боргу платника

Чи може бути повернута платнику податків надміру сплачена сума грошового зобов’язання за умови наявності у такого платника податкового боргу з цього самого податку?


Відповідно до пп. 17.1.10 п. 17.1 ст. 17 Податкового кодексу платник податків має право на залік чи повернення надміру сплачених, а також надміру стягнутих сум податків та зборів, пені, штрафів у порядку, встановленому цим Кодексом.

Пунктом 43.2 ст. 43 Податкового кодексу передбачено, що у разі наявності у платника податків податкового боргу повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов’язання на поточний рахунок такого платника податків в установі банку або шляхом повернення готівковими коштами за чеком, у разі відсутності у платника податків рахунку в банку, проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків.

Окрім того, згідно з абзацом другим п. 87.1 ст. 87 Податкового кодексу сплата грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснена також за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів.

Отже, сума надміру сплаченого грошового зобов’язання за умови наявності у платника податків податкового боргу з цього самого податку не може бути повернута такому платнику до повного погашення ним такого податкового боргу.

«Гарячі лінії»

Дата: 8 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00