ПДВ

Зняття з реєстрації платника ПДВ

Медичне училище, яке є неприбутковою організацією та зареєстровано платником ПДВ, надає освітні, стоматологічні послуги, послуги з проживання студентів у гуртожитку та надання в оренду вільних площ. З вищеперелічених послуг оподаткуванню ПДВ підлягають лише послуги з оренди, інші звільняються від оподаткування ПДВ згідно з Податковим кодексом України. Чи мало право медичне училище знятися з реєстрації платником ПДВ у 2014 р., якщо оподатковувані операції не перевищують 300 тис. грн.? Чи можна знятися з реєстрації платником ПДВ у 2015 р.?

(Шепетівське медичне училище)


Pгідно з пп. 197.1.2 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс) від оподаткування ПДВ звільняються операції з постачання послуг із здобуття вищої, середньої, професійно-технічної та дошкільної освіти навчальними закладами, у тому числі навчання аспірантів і докторантів, навчальними закладами, що мають ліцензію на постачання таких послуг, та послуг з проживання учнів або студентів у гуртожитках.

Щодо стоматологічних послуг, то слід зауважити, що відповідно до пп. 197.1.5 вищезазначеного пункту операції з постачання послуг з охорони здоров’я (крім деяких послуг, визначених цим підпунктом) звільняються від оподаткування ПДВ за умови надання їх закладами охорони здоров’я, що мають ліцензію на постачання таких послуг.

Стосовно обсягів оподатковуваних операцій п. 181.1 ст. 181 Податкового кодексу (у редакції з 01.01.2015 р.) встановлено, що у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн. грн. (без урахування ПДВ), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених ст. 183 цього Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку першої — третьої груп.

Якщо обсяги оподатковуваних операцій відсутні або є меншими за встановлену зазначеною статтею суму, суб’єкт господарювання має право зареєструватися платником ПДВ за добровільним бажанням. Зазначене право передбачено п. 182.1 ст. 182 Податкового кодексу.

Для цілей визначення мільйонного обсягу оподатковуваних операцій враховуються операції, що підлягають оподаткуванню ПДВ за ставками 20, 7, 0% та звільнені від оподаткування ПДВ.

Отже, при розрахунку суб’єктом господарювання обсягів операцій з постачання товарів/послуг для визначення обов’язковості (чи необов’язковості) його реєстрації платником ПДВ включаються також операції, які звільнено від оподаткування ПДВ.

У разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, які підлягають оподаткуванню ПДВ за ставками 20, 7, 0% та звільнені від оподаткування ПДВ, перевищуватиме 1 млн. грн. (без урахування ПДВ), суб’єкт господарювання зобов’язаний зареєструватися як платник ПДВ у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених ст. 183 Податкового кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку першої — третьої груп.

Якщо такі обсяги операцій є меншими або дорівнюватимуть 1 млн. грн., доцільність реєстрації платником ПДВ вирішується такою особою самостійно.

Платники ПДВ, у яких станом на 01.01.2015 р. обсяг оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців не перевищує 1 млн. грн. (без урахування ПДВ), отримують можливість анулювати реєстрацію платником ПДВ за власним рішенням.

Аналогічний порядок діяв і до 01.01.2015 р., але обсяг оподатковуваних операцій для обов’язкової реєстрації платником ПДВ обмежувався 300 тис. грн. (без урахування ПДВ).

«Гарячі лінії»

Дата: 3 травня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42