РРО. Готівка

Застосування РРО платниками єдиного податку другої групи

Фізична особа — підприємець — платник єдиного податку другої групи здійснює оптову торгівлю фруктами та овочами виключно за безготівковим розрахунком (є банківські виписки). Чи зобов’язана така особа застосовувати РРО з огляду на зміни, внесені Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VIII до п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу?


Законом України від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі — Закон про РРО) встановлено, що цей Закон визначає правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на всіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Згідно зі ст. 2 зазначеного Закону розрахункова операція — приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки — оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Розрахунковий документ — документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених Законом про РРО, зареєстрованим у встановленому порядку РРО або заповнений вручну.

Встановлення норм щодо незастосування РРО в інших законах, крім Податкового кодексу, не допускається.

Таким чином, якщо фізична особапідприємецьплатник єдиного податку другої групи здійснює оптову торгівлю фруктами та овочами виключно за безготівковим розрахунком через банківські установи і ці дії підтверджено відповідними виписками з банківських рахунків, наявністю договорів на відпуск товару та рахунків-фактур, то такому суб’єкту господарювання РРО не потрібен.

Водночас якщо суб’єкт господарювання видаватиме товарні чеки, накладні або інші документи, що можуть підтвердити готівковий розрахунок, то у такому випадку необхідно використовувати РРО.

«Гарячі лінії»

Дата: 29 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42