Новини
Тема: ПДВ

Оподаткування ПДВ операції з постачання товарів/послуг магазинами безмитної торгівлі

Який порядок оподаткування ПДВ операції з постачання товарів/послуг магазинами безмитної торгівлі?


Згідно зі ст. 225 Митного кодексу магазин безмитної торгівлі — митний режим, відповідно до якого товари, а також супутні товарам роботи, не призначені для споживання на митній території України, знаходяться та реалізуються під митним контролем у пунктах пропуску на митному кордоні України, відкритих для міжнародного сполучення, інших зонах митного контролю, визначених митними органами України, без справляння мита, податків, установлених на експорт та імпорт таких товарів, та без застосування заходів нетарифного регулювання.

Відповідно до пп. «ґ» пп. 195.1.2 п. 195.1 ст. 195 Податкового кодексу за нульовою ставкою оподатковуються операції з постачання товарів/послуг підприємствами роздрібної торгівлі, розташованими на території України в зонах митного контролю (магазинах безмитної торгівлі (безмитних магазинах)), згідно з порядком, установленим Кабінетом Міністрів України.

Правила продажу товарів магазинами безмитної торгівлі затверджено постановою № 1089.

Постачання товарів/послуг магазинами безмитної торгівлі (безмитними магазинами) може здійснюватися виключно фізичним особам, які виїжджають за митний кордон України, або фізичним особам, які переміщуються транспортними засобами, що належать резидентам та перебувають поза митними кордонами України.

Товари, придбані у безмитних магазинах без сплати ПДВ, у разі зворотного ввезення на митну територію України підлягають оподаткуванню у порядку, передбаченому для оподаткування операцій з імпорту.

Пунктом 206.5 ст. 206 Податкового кодексу визначено, що у разі подальшого вивезення товарів з магазинів безмитної торгівлі за межі митної території України податок не справляється (у тому числі за нульовою ставкою).

Постачання товарів магазинами безмитної торгівлі без нарахування податку може здійснюватися виключно юридичним особам, які обслуговують пасажирів міжнародних рейсів після проходження ними паспортного та митного контролю.

У разі вивезення з магазинів безмитної торгівлі або митних ліцензійних складів товарів, що перебувають у митних режимах магазину безмитної торгівлі або митного складу, для вільного обігу на митній території України (крім переміщення до інших магазинів безмитної торгівлі або митних складів), оподаткування здійснюється у порядку, передбаченому для операцій із ввезення товарів на митну територію України.

Отже, операції з постачання товарів/послуг магазинами безмитної торгівлі фізичним особам, які виїжджають за митний кордон України, або фізичним особам, які переміщуються транспортними засобами, що належать резидентам та перебувають поза митними кордонами України, оподатковуються за нульовою ставкою.

Операції з постачання товарів магазинами безмитної торгівлі юридичним особам, які обслуговують пасажирів міжнародних рейсів після проходження ними паспортного та митного контролю, здійснюються без нарахування ПДВ.

У разі вивезення з магазинів безмитної торгівлі товарів для вільного обігу на митній території України (крім переміщення до інших магазинів безмитної торгівлі або митних складів) оподаткування здійснюється за ставкою 20%.


Єдина база податкових знань, www.sta.gov.ua