РРО. Готівка

Зберігання зареєстрованих через РРО готівкових коштів у приміщенні аптеки

У грошовій (касовій) скринці аптеки не поміщаються готівкові кошти за продані товари. Чи може підприємство зберігати готівку в приміщенні аптеки, і якщо так, то за яких умов?


Згідно зі ст. 2 Закону про РРО місце проведення розрахунків — місце, де здійснюються розрахунки з покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.

Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі кош-тів, зазначеній у денному звіті РРО (п. 13 ст. 3 Закону про РРО).

Видача готівки з місця проведення розрахунків, у тому числі з метою її зберігання в окремому сейфі, згідно з п. 6 розділу III Порядку № 417 має реєструватися через РРО з використанням операції «службова видача».

Таким чином, підприємство має право зберігати готівкові кошти в окремому сейфі, розташованому у межах площі аптеки, за умови, що такі кошти відповідно до Закону про РРО та Порядку № 417 зареєстровано через РРО із використанням операції «службова видача».

«Гарячі лінії»

Дата: 29 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42