РРО. Готівка

Застосування РРО при поверненні готівкових коштів за товар

Чи повинні підприємства торгівлі застосовувати РРО при поверненні покупцеві готівки за не отриманий або повернутий ним товар?


Статтею 9 Закону про РРО визначено вичерпний перелік випадків звільнення суб’єктів господарювання від застосування РРО та РК при проведенні розрахунків.

Звільнення суб’єктів господарювання при поверненні покупцеві готівкових коштів за не отриманий або повернутий ним товар вищезазначеною статтею не передбачено.

Водночас згідно з п. 1 цієї статті проведення розрахунків у касах підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів і без застосування РРО та РК дозволяється суб’єктам господарювання тільки при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами, установами й організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування.

Крім того, загальні правила, види і стандарти розрахунків клієнтів банків та банків у грошовій одиниці України на території України, що здійснюються за участю банків, встановлюються Інструкцією № 22.

Отже, при поверненні покупцеві готівкових коштів за не отриманий або повернутий ним товар підприємства торгівлі згідно із Законом про РРО повинні застосовувати РРО.

«Гарячі лінії»

Дата: 3 травня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42