ПДВ

Реєстрація розрахунків коригування до податкових накладних

Хто з 01.02.2015 р. повинен реєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) розрахунки коригування до податкових накладних (які було зареєстровано в ЄРПН та видано покупцям — платникам податку): покупець чи продавець?


Пунктом 11 підрозділу 2 розді-лу ХХ Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс) з урахуванням змін, внесених Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі — Закон № 71), передбачено, що з 01.02.2015 р. реєстрації в ЄРПН підлягають усі податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних (у тому числі які не надаються покупцю, виписані за операціями з постачання товарів/послуг, звільнені від оподаткування) незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній/розрахунку коригування.

При цьому п. 16 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 р. № 569, п. 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. № 1246 (зі змінами, внесеними постановою від 30.01.2015 р. № 20), а також п. 22 Порядку заповнен-ня податкової накладної, затверд-женого наказом Мінфіну України від 22.09.2014 р. № 957 (у редакції наказу від 14.11.2014 р. № 1129 зі змінами, внесеними наказом від 23.01.2015 р. № 13; далі — Порядок № 1129), визначено, що розрахунок коригування, складений постачальником (продавцем) товарів (послуг) до податкової накладної, яку видано їх отримувачу (покупцю) — платникові податку, підлягає реєстрації в ЄРПН:

  • постачальником (продавцем), якщо передбачається збільшення суми компенсації вартості товарів (послуг) на користь такого постачальника (продавця) або коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;
  • отримувачем (покупцем), якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів (послуг) на користь їх постачальника (продавця).

Водночас п. 22 Порядку № 1129 визначено, що розрахунки коригування, які складаються до всіх податкових накладних, складених до 01.02.2015 р., підлягають реєстрації в ЄРПН постачальником (продавцем).

Враховуючи зазначене:

  • розрахунки коригування, складені після 01.02.2015 р., до податкових накладних, складених до 01.02.2015 р. та зареєстрованих в ЄРПН, підлягають реєстрації в ЄРПН продавцем (постачальником) товарів/послуг незалежно від того, передбачається збільшення чи зменшення суми компенсації вартості товарів (послуг);
  • розрахунки коригування до податкових накладних, складених після 01.02.2015 р. та зареєстрованих в ЄРПН, підлягають реєстрації в ЄРПН залежно від того, до яких змін сум компенсації вартості товарів/послуг вони призводять:
  • продавцем — якщо коригування кількісних та вартісних показників призводить до збільшення суми компенсації вартості товарів/послуг або якщо розрахунок коригування не змінює суму такої компенсації;
  • покупцем — якщо коригування кількісних та вартісних показників призводить до зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг.

«Гарячі лінії»

Дата: 16 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00