ЄСВ

Нарахування єдиного внеску на подарункові сертифікати

Чи є базою нарахування єдиного внеску подарункові сертифікати, подаровані найманим працівникам?


Відповідно до частини першої ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон про ЄСВ) платниками єдиного внеску є, зокрема, роботодавці.

Базою для нарахування єдиного внеску для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються згідно із Законом України від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі — Закон про оплату праці), та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Статтею 2 Закону про оплату праці визначено структуру заробітної плати, яка включає основну, додаткову заробітну плату та інші заохочувальні й компенсаційні виплати.

До інших заохочувальних та компенсаційних виплат належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові й матеріальні виплати, не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

До фонду оплати праці включаються нарахування найманим працівникам у грошовій та натуральній формі (оцінені в грошовому вираженні) за відпрацьований та невідпрацьований час, який підлягає оплаті, або за виконану роботу незалежно від джерела фінансування цих виплат.

Згідно з нормами пп. 2.3.2 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату України від 13.01.2004 р. № 5, одноразові заохочення, не пов’язані з конкретними результатами праці (наприклад, до ювілейних та пам’ятних дат як у грошовій, так і натуральній формі), належать до фонду оплати праці як інші заохочувальні та компенсаційні виплати.

Отже, якщо вартість подарункових сертифікатів розглядається як заохочення, то видача подарункових сертифікатів працівникам є виплатою заробітної плати у негрошовій формі, яка включається до фонду інших заохочувальних та компенсаційних виплат і відповідно є базою для нарахування та утримання єдиного внеску.

 

 

«Гарячі лінії»

Дата: 3 травня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42