ЄСВ

Страхові премії на користь працівників не є базою нарахування єдиного внеску

Чи є базою нарахування єдиного внеску перераховані страхові премії на користь працівників згідно з договорами добровільного медичного та пенсійного страхування?


Пунктом 1 частини першої ст. 7 Закону про ЄСВ визначено, що базою нарахування єдиного внеску для роботодавців і найманих працівників є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці.

До Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 р. № 1170, включено, зокрема, платежі згідно з договорами добровільного медичного та пенсійного страхування працівників і членів їх сімей (п. 2 розділу ІІ цього Переліку).

Отже, перераховані роботодавцем страхові премії на користь працівників відповідно до договорів добровільного медичного та пенсійного страхування не є базою нарахування єдиного внеску.

 

 

«Гарячі лінії»

Дата: 15 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42