ПДФО

Виплата доходів нерезиденту у вигляді фрахту

Чи застосовуються норми міжнародних договорів про уникнення подвійного оподаткування при виплаті доходів нерезиденту у вигляді фрахту?


Особливості оподаткування доходів нерезидентів із джерелом їх походження з України визначено п. 141.4 ст. 141 Податкового кодексу.

Відповідно до пп. 141.4.1 цього пункту доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються в порядку і за ставками, визначеними вищезазначеною статтею. Для цілей п. 141.4 ст. 141 такими доходами є, зокрема, фрахт.

Сума фрахту, що сплачується резидентом нерезиденту за договорами фрахту на підставі пп. 141.4.4 п. 141.4 ст. 141 Податкового кодексу, оподатковується за ставкою 6% у джерела виплати таких доходів за рахунок цих доходів. При цьому якщо положеннями чинних міжнародних договорів про уникнення подвійного оподаткування України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати доходів (у тому числі у вигляді фрахту), передбачено інші ставки оподаткування, то застосовуються норми міжнародних договорів.

Підставою для звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України є подання нерезидентом з урахуванням особливостей, передбачених пунктами 103.5 та 103.6 ст. 103 Податкового кодексу, особі (податковому агенту), котра виплачує йому доходи, довідки (або її нотаріально засвідченої копії), яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України, а також інших документів, якщо це передбачено міжнародним договором України (п. 103.4 вищезазначеної статті).

Таким чином, якщо з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати доходів, у тому числі у вигляді фрахту, передбачено інші ставки оподаткування, то застосовуються норми чинних міжнародних договорів про уникнення подвійного оподаткування.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 16 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00