Митна справа

Що вилучають у порушників

Минулого року від реалізації конфіскованого Закарпатською митницею майна до держбюджету переказано близько 1 млн. грн., а з початку 2015 р. — 235 тис. грн. Скільки майна вилучено за справами про порушення митних правил? Що здебільшого вилучають і хто ухвалює ці рішення? Про це розповідає начальник Закарпатської митниці ДФС Вадим СИМЧЕРА.


Зі слів посадовця, у 2014 р. та з початку 2015 р. на складах відомства знаходиться майно, вилучене за справами про порушення митних правил, на суму 61,58 млн. грн. Судами протягом цього часу прийнято рішення конфіскувати майно на суму 14,248 млн. грн., а майно вартістю 13 млн. грн. — повернути власникам.

«Конфіскованим майном відповідно до ст. 541 Митного кодексу України розпоряджається виключно Державна виконавча служба. Тож протягом цього часу, — зауважує Вадим Симчера, — органам ДВС для розпорядження передано майна на суму майже 12 млн. грн., 68% якого становить автотранспорт, 28% — харчові продукти, алкогольні напої та тютюнові вироби і 4% — товари широкого вжитку та інше майно, що підлягає реалізації».

Найбільше вилучається транспортних засобів із спеціально виготовленими тайниками при переміщенні громадянами з території України в країни Євросоюзу тютюнових виробів з приховуванням від митного контролю. Кількість таких виробів може становити від десятків пачок до кількох тисяч. Інколи громадяни втрачають транспортні засоби через дрібні й незначні порушення митних правил. Але навіть дрібне порушення, на думку керівника, є порушенням.

«На початку 2014 року, наводить приклад начальник Закарпатської митниці, — громадянин Угорщини завдяки спеціально виготовленій схованці в салоні автомобіля переміщував 80 пачок сигарет вартістю 558 грн. Митниця тимчасово вилучила товар вартістю понад 7,6 тис. грн. та автомобіль, а суд прийняв рішення про накладення на угорця штрафу, конфіскацію сигарет і транспортного засобу».

«Упродовж січня — лютого поточного року підрозділами Закарпатської митниці ДФС відкрито 334 справи про порушення митних правил на понад 4 млн. грн. Ця сума не є остаточною, — наголошує Вадим Симчера, — оскільки в 22 справах вартість предметів правопорушень ще не встановлено. За аналогічний період 2014 року було відкрито 270 справ на суму 884,508 тис. грн. Таким чином, кількість відкритих справ збільшилася на 23,7%, або на 64 справи, водночас на 3,132 млн. грн. збільшилися обсяги вартості предметів порушень митних правил».


Відділ комунікацій Головного управління
ДФС у Закарпатській області

«Гарячі лінії»

Дата: 1 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42