ПДФО

Сплата військового збору підприємцем від отриманої орендної плати

Чи підлягає оподаткуванню військовим збором сума орендної плати, що виплачується за договором оренди нерухомого (рухомого) майна, який укладено між фізичною особою та фізичною особою — підприємцем, що здійснює діяльність на загальній системі оподаткування, якщо доходи від оренди ФОП отримує у межах своєї підприємницької діяльності?


Підпунктом 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс) встановлено, що об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 цього Кодексу, зокрема: загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерелом їх походження з України, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи — доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.

Сума орендної плати, що виплачується за договором оренди нерухомого (рухомого) майна, який укладено між фізичною особою та фізичною особоюпідприємцем, є доходом фізичної особипідприємця від її підприємницької діяльності та включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.

Відповідно до пп. 164.1.3 п. 164.1 ст. 164 Податкового кодексу загальний річний оподатковуваний дохід дорівнює сумі загальних місячних оподатковуваних доходів, іноземних доходів, отриманих протягом такого звітного податкового року, доходів, отриманих фізичною особою — підприємцем від провадження господарської діяльності згідно із ст. 177 цього Кодексу.

Об’єктом оподаткування фізичної особи — підприємця є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи — підприємця (п. 177.2 вищезазначеної статті).

Згідно з пп. 1.4 п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 цього Кодексу.

Відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) збору до бюджету є особи, визначені у ст. 171 Податкового кодексу.

Платники збору зобов’язані забезпечувати виконання податкових зобов’язань у формі та спосіб, встановлених ст. 176 цього Кодексу.

Таким чином, фізична особапідприємець за результатами звітного податкового року самостійно розраховує військовий збір у розмірі 1,5% чистого оподатковуваного доходу, відображає у річній податковій декларації та сплачує в терміни, передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб за відповідний період.

Першим звітним податковим періодом для нарахування військового збору з доходів фізичних осіб — підприємців є 2015 р., термін сплати — до 19 лютого 2016 р.

«Гарячі лінії»

Дата: 29 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42