Соціальне страхування

Перенесення додаткової соціальної відпустки

Чи переноситься додаткова соціальна відпустка, що надається одинокій матері, на інший період у зв’язку з тим, що під час відпустки працівниця перебувала на лікарняному?


Статтею 19 Закону України від 15.11.96 р. № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі — Закон про відпустки) визначено, що жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, чи одному з прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст. 73 Кодексу законів про працю).

За наявності кількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.

Частиною сьомою ст. 20 Закону про відпустки передбачено, що додаткові відпустки працівникам, які мають дітей, надаються понад щорічні відпустки, передбачені статтями 6 — 8 зазначеного  Закону, а також понад щорічні відпустки, встановлені іншими законами та нормативно-правовими актами, і переносяться на інший період або продовжуються у порядку, визначеному ст. 11 цього Закону.

Пунктом 1 частини другої ст. 11 Закону про відпустки передбачено, що щорічна відпустка має бути перенесена на інший період або продовжена у разі, зокрема, тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку.

Таким чином, додаткова соціальна відпустка переноситься на інший період або продовжується в разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку.

«Гарячі лінії»

Дата: 3 травня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42