Новини

Нарахування єдиного внеску на заробітну плату інвалідів

Чи повинно підприємство нараховувати на заробітну плату працюючого інваліда, розмір якої менше розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), єдиний внесок з мінімальної заробітної плати?


Згідно з частинами п’ятою та шостою ст. 8 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон про ЄСВ), якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника.

Єдиний внесок для підприємств, установ і організацій, у яких працюють інваліди, встановлюється у розмірі 8,41% визначеної п. 1 частини першої ст. 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску для працюючих інвалідів (частина тринадцята ст. 8 Закону про ЄСВ).

Отже, якщо база нарахування єдиного внеску працюючого інваліда не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), вимоги щодо нарахування єдиного внеску не менше мінімального розміру для цієї категорії платників не застосовуються.

«Гарячі лінії»

Дата: 3 травня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42