Новини
Тема: Екологічний податок

Викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення

Чи справляється з 01.01.2015 р. екологічний податок за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення та чи подається заява про відсутність у 2015 р. об’єкта обчислення такого податку зазначеними джерелами забруднення?


Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі — Закон № 71), який набрав чинності з 01.01.2015 р., припинено оподаткування екологічним податком викидів забруднюючих речовин в атмосферу пересувними джерелами забруднення.

Зокрема, з розділу VIII «Екологічний податок» Податкового кодексу виключено відповідні норми щодо визначення платників, податкових агентів, об’єкта та бази оподаткування, ставок, порядків обчислення, подання податкової звітності та сплати податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення.

Водночас згідно з пп. 37.3.4 п. 37.3 ст. 37 зазначеного Кодексу підставою для припинення податкового обов’язку є, зокрема, скасування цього обов’язку у передбачений законодавством спосіб.

Оскільки звітним податковим періодом для екологічного податку є квартал, то платники екологічного податку за викиди забруднюючих речовин в атмосферу пересувними джерелами забруднення востаннє визначають податкові зобов’язання за IV  квартал 2014 р. у податковій декларації екологічного податку.

За наступні податкові періоди зазначені особи не подають податкові декларації екологічного податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення. Отже, заяву про відсутність у 2015  р. об’єкта обчислення екологічного податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення подавати не потрібно.

«Гарячі лінії»

Дата: 29 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42