ПДФО

Оподаткування одноразової грошової допомоги, що надається військово­службовцю внаслідок отримання інвалідності (каліцтва)

Чи підлягає оподаткуванню одноразова грошова допомога, що надається військовослужбовцю внаслідок отримання інвалідності (каліцтва)?


Відповідно до пп. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включається сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги у вигляді адресних виплат та надання соціальних і реабілітаційних послуг згідно із законом, житлових та інших субсидій або дотацій, компенсацій (включаючи грошові компенсації інвалідам, на дітей-інвалідів при реалізації індивідуальних програм реабілітації інвалідів, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги інвалідам з Фонду соціального захисту інвалідів згідно із законом.

Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни  здійснюється згідно з нормами Закону № 2232.

Відповідно до ст. 41 цього Закону виплата одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або каліцтва військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, яких призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, здійснюється в порядку і на умовах, установлених Законом № 2011.

Згідно зі ст. 23 зазначеного Закону фінансове забезпечення витрат, пов'язаних з реалізацією цього Закону, здійснюється за рахунок коштів, що передбачаються в Держбюджеті України на відповідний рік для Міноборони України, розвідувальних органів України та інших центральних органів виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні військові формування та правоохоронні органи, інших джерел, передбачених законом.

Враховуючи вищезазначене, якщо виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності військовослужбовців здійснюються відповідно до законів № 2232 та № 2011 з урахуванням вимог пп. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу, то такі виплати не включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

«Гарячі лінії»

Дата: 8 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00