Інші податки

Податкове повідомлення-рішення за формою «П»

У яких випадках органом державної податкової служби складається податкове повідомлення-рішення за формою «П»?


Згідно з п. 58.1 ст. 58 Податкового кодексу в разі, якщо сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до ст. 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі, якщо за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток чи від'ємного значення суми ПДВ, розрахованого платником податків згідно з розділом V Податкового кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податкове повідомлення-рішення.

Відповідно до п. 86.8 ст. 86 цього Кодексу податкове повідомлення-рішення приймається керівником податкового органу (його заступником) протягом десяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків акта перевірки у порядку, передбаченому ст. 58 Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень, а за наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки — протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків.

Порядок направлення органами ДПС податкових повідомлень-рішень платникам податків регулюється Порядком № 985.

Згідно з п. 2.2 розділу 2 цього Порядку у разі виявлення завищення від'ємного значення об'єкта оподаткування відповідний структурний підрозділ органу ДПС складає податкове повідомлення-рішення за формою згідно з додатком 9 про зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток (форма «П»).

Таким чином, якщо в результаті перевірки контролюючий орган самостійно виявив завищення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток (у тому числі за актом перевірки за період до 01.01.2011 р.), то структурний підрозділ органу ДПС з 01.01.2011 р. складає податкове повідомлення-рішення про зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток за формою «П» згідно з додатком 9 до Порядку № 985.


Єдина база податкових знань, www.sta.gov.ua