Інші податки

Документація з трансфертного ціноутворення

Якими нормами Податкового кодексу слід керуватися при поданні документації з трансфертного ціноутворення на запит контролюючих органів у 2015 р. про контрольовані операції, здійснені у 2013 — 2014 рр.?


Відповідно до норм підпунктів 39.4.7 та 39.4.8 п. 39.4 ст. 39 Податкового кодексу (у редакції, що діяла до 01.01.2015 р.) для різних категорій платників було встановлено окремі вимоги для подання документації на запит контролюючого органу.

Платники податків (крім великих платників податків) були зобов’язані подати первинну документацію щодо окремих контрольованих операцій та іншу документацію (сукупність документів або єдиний документ, складений у довільній формі), якими вони могли обґрунтувати відповідність договірних цін зазначеної контрольованої операції рівню звичайних цін, протягом місяця з дня, що настає за днем надходження запиту.

Великі платники податків були зобов’язані подати документацію (сукупність документів або єдиний документ, складений у довільній формі) з інформацією з переліку, встановленого пп. 39.4.8 п. 39.4 ст. 39 Податкового кодексу, протягом двох місяців з дня, що настає за днем надходження запиту.

Новою редакцією ст. 39 цього Кодексу, що діє з 01.01.2015 р., правила подання платниками податків документації змінено та уніфіковано для всіх категорій платників. Згідно з пп. 39.4.4 п. 39.4 вищезазначеної статті на запит контролюючих органів усі платники податків протягом місяця з дня отримання запиту мають подати документацію з інформацією, зазначеною у пп. 39.4.6 п. 39.4 ст. 39 Податкового кодексу.

Таким чином, платник податку на запит контролюючого органу у 2015 р. має подати документацію з трансфертного ціноутворення щодо окремих контрольованих операцій, здійснених у 2013 — 2014 рр., згідно з вимогами підпунктів 39.4.4 — 39.4.9 п. 39.4 ст. 39 Податкового кодексу у редакції, що діє після 01.01.2015 р., тобто із застосуванням норм, чинних на момент направлення запиту.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 18 липня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42