РРО. Готівка

Використання РРО при реалізації продукції власного виробництва та наданні послуг фермерським господарством

Фермерське господарство — платник єдиного податку четвертої групи реалізує продукцію власного виробництва як за готівку (з оформленням прибуткових касових ордерів), так і за безготівковим розрахунком (через банківські установи) та одночасно надає послуги у рослинництві виключно за безготівковим розрахунком. Чи потрібно цьому фермерському господарству зареєструвати РРО? Якщо так, то чи може воно проводити через РРО після його реєстрації тільки вартість наданих послуг, здійснених за готівковим розрахунком, а продукцію власного виробництва реалізовувати з оформленням прибуткових касових ордерів?


Пунктом 1 ст. 9 Закону України від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі — Закон про РРО) передбачено, що РРО та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку.

Отже, фермерське господарствоплатник єдиного податку четвертої групи може реалізовувати продукцію власного виробництва без застосування РРО, і водночас при наданні послуг воно зобов’язане застосовувати РРО.

Зазначене господарство має також право реалізовувати продукцію власного виробництва та надавати послуги у рослинництві без застосування РРО у разі проведення розрахунків у безготівковій формі через банківські установи.

Відповідно до п. 9 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону про РРО тимчасово, до 01.07.2015 р., суб’єкти господарювання звільняються від санкцій за порушення вимог цього Закону при наданні послуг у разі проведення розрахунків у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку.

Дозволяється до 01.01.2016 р. використання електронних контрольно-касових апаратів, введених в експлуатацію до 01.01.2015 р., що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді та подають до контролюючих органів дротовими або бездротовими каналами зв’язку тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або безготівковій формі, яка міститься в їх фіскальній пам’яті, і при цьому не подають електронних копій розрахункових документів.

«Гарячі лінії»

Дата: 18 липня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42