Новини
Тема: Адміністрування податків

Повідомлення про відмову у прийнятті податкової декларації

Чи надсилається платнику податків повідомлення про відмову у прийнятті податкової декларації, якщо її подано без додатків?


Згідно з п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу додатки до податкової декларації є її невід'ємною частиною. Вимоги щодо порядку заповнення податкової декларації визначено у пунктах 48.3 та 48.4 ст. 48 цього Кодексу.

Відповідно до п. 48.7 ст. 48 Податкового кодексу податкова звітність, складена з порушенням норм цієї статті, не вважається податковою декларацією, крім випадків, встановлених п. 46.4 ст. 46 цього Кодексу.

У разі подання платником податків до органу ДПС податкової декларації, заповненої з порушенням вимог пунктів 48.3 та 48.4 ст. 48 Податкового кодексу, такий орган ДПС зобов'язаний надіслати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови у порядку, визначеному п. 49.11 ст. 49 цього Кодексу.

Враховуючи вищевикладене, орган ДПС зобов'язаний надіслати платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті податкової декларації, якщо таку декларацію подано без додатків, обов'язковість подання яких передбачено законодавством.


Єдина база податкових знань, www.sta.gov.ua