ПДФО

Визначення відповідального за сплату податку

Хто є відповідальним за сплату податку на доходи фізичних осіб при отриманні свідоцтва про право на спадщину нерезидентом-спадкоємцем? За якою адресою слід сплатити податок на доходи фізичних осіб, якщо нерезидент, який отримав спадщину, не має податкової адреси в Україні?


Платником податку на доходи фізичних осіб є, зокрема, фізична особа — нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.

Згідно з п. 174.3 ст. 174 Податкового кодексу особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину та зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини.

Крім того, спадкоємці-нерезиденти зобов’язані сплатити податок через банківські установи до бюджету до отримання свідоцтва про право на спадщину за місцем нотаріального оформлення такого свідоцтва (за місцем розташування робочого місця приватного нотаріуса або державної нотаріальної контори).

Нотаріус видає спадкоємцю-нерезиденту свідоцтво про право на спадщину за наявності документа про сплату таким спадкоємцем податку з вартості об’єкта спадщини (п. 174.4 ст. 174 Податкового кодексу).

Водночас нотаріус щокварталу подає до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про видачу свідоцтв про право на спадщину у порядку, встановленому розділом ІV Податкового кодексу для податкового розрахунку.

Отже, спадкоємець-нерезидент зобов’язаний сплатити податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини, в іншому випадку такий спадкоємець не отримає від нотаріуса свідоцтво про право на спадщину. При цьому відповідальною особою за сплату податку на доходи фізичних осіб є саме цей спадкоємець-нерезидент.

Податок сплачується за місцем нотаріального оформлення свідоцтва про право на спадщину (за місцем розташування робочого місця приватного нотаріуса або державної нотаріальної контори).

«Гарячі лінії»

Дата: 18 липня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42