Єдиний податок

Повернення фінансової допомоги, наданої на поворотній основі

Чи необхідно включати до об’єкта оподаткування єдиним податком суму повернутої фінансової допомоги, яку юридична особа — платник єдиного податку третьої групи надала на поворотній основі іншому платнику єдиного податку на два роки?


У пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу зазначено, що поворотною фінансовою допомогою є сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.

До складу доходу, визначеного ст. 292 цього Кодексу, не включається сума фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та повернутої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання.

Тобто сума фінансової допомоги, наданої на поворотній основі та зворотно отриманої юридичною особоюплатником єдиного податку третьої групи, не включається до складу доходу такого платника.

При цьому платник єдиного податку — юридична особа, якому надавалась поворотна фінансова допомога, після закінчення 12 календарних місяців з дня її отримання повинен включити суму допомоги до складу доходу та оподаткувати за відповідною ставкою.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 1 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42