Новини

Новорічний «привіт» конвертаторам

Щонайменше 70 тис. євро, 20 тис. дол. США та понад 240 тис. грн. вилучили податкові міліціонери у столичних конвертаторів, понад 0,5 млн. грн. було заблоковано на рахунках тіньової структури.

Про це повідомив перший заступник голови комісії з проведення реорганізації ДПА у м. Києві, перший заступник голови ДПА у м. Києві — начальник управління податкової міліції Ігор УСИК.


За його словами, нещодавно співробітники УПМ ДПА у м. Києві спільно з працівниками Південного міськ-райвідділу УСБУ у м. Києві виявили та припинили діяльність потужного конвертаційного центру, загальний обіг коштів якого за час своєї протиправної діяльності перевищив 1,5 млрд. грн. Незаконна структура протягом останніх трьох років надавала на території м. Києва послуги з конвертації безготівкових коштів у готівку, мінімізації податкових зобов'язань, легалізації доходів, отриманих незаконним шляхом.

Під час здійснення оперативних заходів було проведено 14 обшуків у офісах, помешканнях та автомобілях учасників конвертаційного центру, в ході яких вилучено печатки фіктивних підприємств, чорнову бухгалтерію, готівку у національній та іноземній валютах. На рахунки підприємств у банківських установах накладено арешти.

Порушено кримінальну справу за частиною третьою ст. 212 Кримінального кодексу України. За попереднім аналізом вилучених бухгалтерських документів у результаті відпрацювання контрагентів конвертаційного центру планується додатково стягнути понад 70 млн. грн. несплачених податків.

Ведеться слідство.

«З початку року податківцями столиці припинено діяльність 15 «конвертів». До схем конвертаційно-транзитних груп входило 107 фіктивних суб'єктів підприємницької діяльності, грошовий обіг за розрахунковими рахунками яких становив кілька мільярдів гривень» — зазначив Ігор Усик.


Прес-центр ДПА у м. Києві