Єдиний податок

Звітування у разі відсутності доходу у платника єдиного податку третьої групи

Чи повинна юридична особа — платник єдиного податку третьої групи подавати податкову декларацію у разі, якщо вона не отримувала протягом звітного періоду доходів, що підлягають оподаткуванню?


Відповідно до п. 49.2 ст. 49 Податкового кодексу платник податків зобов’язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, згідно з вимогами цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

Водночас п. 40.1 ст. 40 розділу II Податкового кодексу передбачено, що у разі якщо іншими розділами цього Кодексу або законами з питань митної справи визначається спеціальний порядок адміністрування окремих податків, зборів, платежів, використовуються правила, визначені в іншому розділі або законі з питань митної справи.

Зокрема, правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено главою 1 розділу ХІV Податкового кодексу, п. 294.1 ст. 294 якої передбачено, що податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал.

Зазначені особи подають протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу податкові декларації, у яких відображають обсяг доходу, що оподатковується за відповідною ставкою (п. 49.18 ст. 49 та пп. 296.5.4 п. 296.5 ст. 296 Податкового кодексу).

Згідно з нормами п. 292.14 ст. 292 цього Кодексу визначення доходу здійснюється для цілей оподаткування єдиним податком та для надання права суб’єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування.

Крім того, неподання протягом року контролюючим органам податкових декларацій, документів фінансової звітності є підставою для винесення судового рішення про припинення юридичної особи, що не пов’язано з банкрутством юридичної особи (п. 2 ст. 38 Закону України від 15.05.2003 р. № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців»).

Таким чином, незважаючи на те що юридична особаплатник єдиного податку третьої групи не отримувала протягом звітного періоду дохід, що підлягає декларуванню, вона зобов’язана подавати податкову декларацію платника єдиного податкуюридичної особи у строки, передбачені п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу.

«Гарячі лінії»

Дата: 14 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42