Новини

Зговір із сусідами

У зговір із сусідами вступив підприємець-«спрощенець», створивши широку мережу торгових агентів на території Львівської та сусідніх областей.


З їх допомогою зловмисник реалізовував товари широкого вжитку китайського виробництва: дитячі речі, іграшки, канцелярське приладдя тощо без відповідних сертифікатів якості.

Проведені операції підприємець не відображав у бухгалтерському та податковому обліках, а розрахунки проводив виключно у готівковій формі (гривнях і доларах США) та через карткові рахунки фізичних осіб.

У злочинній схемі було задіяно два львівські пункти обміну валют, які слугували зловмисникам для переведення коштів у гривнях, отриманих від реалізації товарно-матеріальних цінностей, в іноземну валюту та її переказу електронними платежами через систему «Western Union» на розрахункові рахунки фіктивних фірм.

За результатами попередньої перевірки з’ясовано, що за такою схемою ділком було переведено близько 7 млн. дол. США. Водночас при таких великих оборотах за період своєї діяльності бізнесмен сплатив до бюджету лише 4 тис. грн.

Начальник УПМ ДПА у Львівській області Руслан ПЛЮЩ:

«У рамках розслідування порушеної кримінальної справи працівниками податкової міліції проведено низку обшуків на території чотирьох областей України, під час яких у складських приміщеннях виявлено залишок товарно-матеріальних цінностей на суму понад 12 млн. грн. Водночас в обмінних пунктах, послугами яких користувалися псевдопідприємці, вилучено валютні цінності (долари США, євро, англійські фунти, чеські крони, російські рублі тощо) на загальну суму, еквівалентну 600 тис. грн.

Як з’ясувалось, один із цих обмінників працював без наявності будь-яких відповідних дозвільних документів для надання фінансових послуг. Тривають подальші слідчо-оперативні дії»


Сергій СТЕПАНОВИЧ,
ГУПМ ДПС України