Новини

Здану вторсировину не звільнено від оподаткування військовим збором

Чи оподатковується військовим збором дохід, отриманий платником податку за здану (продану) ним вторинну сировину?


Відповідно до п. 16¹ підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір.

Згідно з пп. 1.1 вищезазначеного пункту платниками збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 цього Кодексу, зокрема фізичні особи — резиденти (нерезиденти), які отримують доходи з джерела їх походження в Україні.

Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 Податкового кодексу, зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

Законом України від 02.03.2015 р. № 211-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України», який набрав чинності з 13.03.2015 р., п. 16¹ підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу доповнено пп. 1.7, відповідного до якого звільняються від оподаткування збором доходи, які згідно з розділом IV цього Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених, зокрема, у пп. 165.1.25 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу.

Так, цим підпунктом встановлено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включається, зокрема, сума доходу, отримана платником податку за здану (продану) ним вторинну сировину.

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 Податкового кодексу (пп. 1.4 п. 16¹ підрозділу 10 розділу XX цього Кодексу).

Таким чином, оскільки доходи, отримані платником податку за здану (продану) ним вторинну сировину, не підпадають під звільнення від оподаткування військовим збором, такий дохід оподатковується збором на загальних підставах.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42