Новини

Визначення базового місяця при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації

З 21.06.2012 р. (з набранням чинності змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 13.06.2012 р. № 526 до Порядку проведення індексації грошових доходів населення) кожен місяць, у якому відбулося підвищення заробітної плати, вважається базовим. До цієї дати базовим вважався місяць, коли сума підвищення перевищувала суму можливої індексації. Як визначити базовий місяць, наприклад, якщо працівника прийнято на роботу після 21.06.2012 р., і з того часу його базовий місяць не змінювався (постійні складові заробітної плати увесь час становили фіксовану суму)?


Пунктом 101 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. № 1078 (зі змінами, далі — Порядок № 1078), передбачено, що обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації заробітної плати новоприйнятих працівників здійснюється з місяця прийняття працівника на роботу.

Отже, якщо особу прийнято на роботу після 21.06.2012 р., то обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації його заробітної плати слід розпочинати з місяця його прийняття на роботу.

Наприклад, працівника прийнято на роботу 22.06.2012 р. Якщо розмір заробітної плати цього працівника протягом 2012 — 2013 рр. та до травня 2014 р. не змінювався, то право на індексацію настало у травні 2014 р. на величину приросту індексу споживчих цін 2,9%, розраховану шляхом множення індексів споживчих цін (за даними Держстату України) з червня 2012  р.  по березень 2014 р. (99,7 × 0,998 × 0,997 × 1,001 × 1,000 × 0,999 × 1,002 × 1,002 × 0,999 × 1,000 × 1,000 × 1,001 × 1,000 × 0,999 × 0,993 × 1,000 × 1,004 × 1,002 × 1,005 × 1,002 × 1,006 × 1,022 × 100 – 100).

Базовим місяцем при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації для такого працівника вважатиметься місяць, у якому відбудеться підвищення його заробітної плати відповідно до п. 5 Порядку № 1078.

Наприклад, якщо працівника прийнято на роботу в січні 2015 р., то індекс для проведення індексації має розраховуватися з січня 2015 р. Право на індексацію у такому випадку виникає у березні 2015 р. на 3,1% (103,1 – 100) — індекс споживчих цін за січень 2015 р.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42