Новини

Зарахування військової служби в особливий період до пільгового стажу

Чи зараховується час проходження військової служби в особливий період до стажу роботи, що дає право на призначення пільгової пенсії?


Згідно із Законом України від 05.03.2015 р. № 242-VIII «Про внесення зміни до статті 8 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (набрав чинності з 25.03.2015 р.) при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах час проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України від 06.12.91 р. № 1932-XII «Про оборону України» (далі — Закон про оборону), зараховується до стажу роботи, який дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призову на військову службу в особливий період, що оголошується відповідно до цього Закону, особа: навчалася за фахом у професійно-технічному навчальному закладі; працювала за професією або обіймала посаду, що передбачала право на пенсію на пільгових умовах.

До прийняття цих змін до пільгового стажу за дотриманням таких самих умов зараховувався час проходження строкової військової служби.

Крім того, час навчання в професійно-технічному навчальному закладі, час проходження строкової військової служби, а також час проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону про оборону, який зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, не повинні перевищувати наявного стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Слід зазначити, що час навчання за спеціальністю в професійно-технічних навчальних закладах зараховується до пільгового стажу за умови, якщо протягом трьох місяців після закінчення навчання особа працевлаштувалася за набутою (пільговою) професією (ст. 38 Закону України від 10.02.98 р. № 103/98-ВР «Про професійно-технічну освіту»).

 

«Гарячі лінії»

Дата: 1 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42