Рентна плата

Придбання земельної ділянки із свердловиною

Як здійснюється сплата рентної плати за спеціальне використання води  у разі придбання земельної ділянки зі свердловиною (у тому числі законсервованою) для видобування підземної води?


Суб’єкт господарювання, який придбав земельну ділянку із свердловиною (у тому числі законсервованою) для видобування підземної води  для здійснення спеціального водокористування, повинен:

  • відповідно до вимог ст. 49 Водного кодексу отримати дозвіл на спеціальне водокористування як первинний водокористувач;
  • зареєструватись як платник податків в органі ДФС (п. 1.3 розділу І Порядку № 1588);
  • повідомити за формою № -20----ОПП- про відповідний об’єкт, пов’я-заний з оподаткуванням (свердловину, з якої здійснюється використання води), протягом 10 робочих днів після відкриття такого об’єкта (розділ VIII Порядку № 1588).

Тобто незалежно від цілей використання води (для господарських чи задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб) наявність дозволу на спеціальне водокористування визначає обов’язок суб’єкта господарювання подавати податкову звітність з рентної плати за спеціальне використання води (далі — рентна плата) наростаючим підсумком з початку року починаючи з того кварталу, в якому було здійснено реєстрацію водного об’єкта (свердловини) в органі ДФС.

Відповідно до ст. 257 Податкового кодексу податкова звітність з рентної плати подається суб’єктом господарювання за його місцем податкової реєстрації (основним місцем обліку), а якщо земельна ділянка із свердловиною для видобування підземної води розташована на території іншої, ніж суб’єкт господарювання, адміністративно-територіальної одиниці, то згідно з нормами п. 63.3 ст. 63 цього Кодексу — за неосновним місцем обліку в органі ДФС за місцезнаходженням такого водного об’єкта.

При цьому у разі фактичного використання води на інші, ніж задоволення виключно власних питних та санітарно-гігієнічних потреб, цілі суб’єкт господарювання — водокористувач повинен нараховувати та сплачувати рентну плату за обсяги фактично використаної води відповідно до ст. 255 Податкового кодексу.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42