РРО. Готівка

Застосування РРО платниками єдиного податку, які здійснюють діяльність на ринку

Платники єдиного податку другої і третьої груп, які здійснюють діяльність на ринку, звільняються від застосування РРО. Що вважається здійсненням діяльності на ринку: продаж товарів з прилавків у торговельному павільйоні, у кіосках і магазинах на території ринків чи продаж товарів з прилавків за межами торговельних павільйонів? Суб’єкти підприємницької діяльності яких видів продажу не повинні використовувати РРО?


Згідно з п. 6 ст. 9 Закону України від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі — Закон про РРО) РРО та розрахункові книжки (далі — РК) не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) фізичними особами — підприємцями, які відповідно до Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — Податковий кодекс) належать до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО. Крім того, РРО та РК не застосовуються при здійсненні фізичними особами торгівлі продуктовими або промисловими товарами за готівкові кошти на ринках (п. 9 зазначеної статті).

Статтею 10 Закону про РРО окремим категоріям суб’єктів господарювання залежно від форм та умов проведення діяльності дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО. Так, постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2000 р. № 1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» затверджено Перелік таких окремих категорій, п. 3 якого передбачено, що при роздрібній торгівлі на ринках, ярмарках (за винятком розташованих на їх території магазинів, кіосків, палаток, павільйонів, приміщень контейнерного типу) РРО не застосовується.

Відповідно до п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи — підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи РРО не застосовують.

Враховуючи вищезазначене, фізичні особи — підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування і належать до другої і третьої груп платників єдиного податку, можуть не застосовувати РРО у випадку роздрібної торгівлі продуктовими або промисловими товарами за готівкові кошти на ринках, ярмарках (за винятком розташованих на їх території магазинів, кіосків, палаток, павільйонів, приміщень контейнерного типу).

Однак при здійсненні торгівлі у приміщенні орендованого (власного) магазину будь-якої площі, у тому числі в неспеціалізованому магазині, торговельній точці, розташованій у приміщенні магазину, що знаходиться на території ринку, незалежно від кількості найманих осіб і площі господарського об’єкта слід використовувати належним чином зареєстрований РРО.

При цьому фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку першої групи при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, у тому числі в частині орендованого приміщення магазину, можуть не застосовувати РРО за умови дотримання вимог чинного законодавства України.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42