ПДФО

Сплата військового збору у разі оренди майна приватним нотаріусом

Хто і коли сплачує військовий збір з орендної плати у разі, якщо майно у фізичної особи орендує приватний нотаріус?


Платниками військового збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 Податкового кодексу, а саме: фізична особа — резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи; фізична особа — нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні; податковий агент.

Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 Податкового кодексу (пп. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ цього Кодексу), зокрема для резидента — це загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, доходи з джерела їх походження в Україні.

Згідно з пп. 164.2.5 п. 164.2 ст. 165 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому п. 170.1 ст. 170 цього Кодексу.

Відповідно до пп. 170.1.2 цього пункту податковим агентом платника податку — орендодавця під час нарахування доходу від надання в оренду об’єктів нерухомості є орендар.

Згідно з пп. 1.5 п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) збору до бюджету є особи, визначені у ст. 171 цього Кодексу, зокрема податкові агенти — для оподатковуваних доходів із джерела їх походження в Україні.

Тобто приватний нотаріус, який виплачує доходи фізичній особі (орендна плата за надання майна в оренду), є податковим агентом щодо таких доходів.

Відповідно до пп. 1.4 п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 цього Кодексу, за ставкою в розмірі 1,5%.

Платники збору зобов’язані забезпечувати виконання податкових зобов’язань у формі та спосіб, визначені ст. 176 Податкового кодексу (пп. 1.6 п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу).

Таким чином, приватний нотаріус для забезпечення виконання ним обов’язку податкового агента щодо виплачених фізичній особі доходів у вигляді орендної плати зобов’язаний відповідно до п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету збір з доходу, що виплачується на користь платника та оподатковується під час такої виплати за її рахунок; подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок (форма № 1ДФ) до контролюючого органу за місцем свого розташування.

«Гарячі лінії»

Дата: 14 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42