Рентна плата

Сплата рентної плати у разі оренди приміщення для здійснення господарської діяльності

Чи є платником рентної плати за спеціальне використання води суб’єкт господарювання у разі оренди приміщення (у тому числі квартири), яке належить фізичній особі, для здійснення господарської діяльності (надання перукарських послуг тощо)?


Пунктом 255.1 ст. 255 Податкового кодексу платниками рентної плати за спеціальне використання води (далі — рентної плати) визначено водокористувачів — суб’єктів господарювання, які здійснюють використання води, вилученої з водних об’єктів безпосередньо (або отримують воду від інших водокористувачів).

Не належать до платників рентної плати водокористувачі, зокрема юридичні особи, фізичні особи — підприємці, платники єдиного податку, що використовують воду для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, а саме: в туалетних, душових, ванних кімнатах і умивальниках та для утримання приміщень у належному санітарно-гігієнічному стані (п. 255.2 ст. 255 Податкового кодексу).

Водокористувач зобов’язаний здійснювати спеціальне водокористування згідно зі ст. 44 Водного кодексу України лише за наявності дозволу (первинні водокористувачі) або на підставі умов, визначених господарськими відносинами між первинним і вторинним водокористувачами, зокрема, на підставі договору на поставку води (вторинні водокористувачі).

Відповідно до пп. 255.11.2 п. 255.11 ст. 255 Податкового кодексу за обсяги води, переданої водокористувачем-постачальником іншим водокористувачам без укладення з останніми договору на поставку води, рентна плата обчислюється і сплачується таким водокористувачем-постачальником.

Таким чином, суб’єкт господарювання при використанні води в орендованому приміщенні (у тому числі квартирі), що належить фізичній особі, для здійснення господарської діяльності (у тому числі надання перукарських послуг тощо) є платником рентної плати за умови укладання договору на поставку води з водокористувачем — постачальником води.

Якщо договір на поставку води укладено не було, то рентна плата обчислюється і сплачується безпосередньо водокористувачем — постачальником води за обсяги води, фактично використані суб’єктом господарювання — орендарем.

«Гарячі лінії»

Дата: 18 липня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42