Рентна плата

Відсутність у звітному періоді об’єкта оподаткування рентною платою

Чи слід суб’єкту господарювання, зареєстрованому платником рентної плати за спеціальне використання води, у разі відсутності у звітному періоді об’єкта оподаткування подавати до органу ДФС податкову декларацію з рентної плати або заяву про відсутність об’єкта оподаткування?


Пунктом 255.1 ст. 255 Податкового кодексу платниками рентної плати за спеціальне використання води (далі — рентної плати) визначено водокористувачів — суб’єктів господарювання, які здійснюють використання води, вилученої з водних об’єктів безпосередньо (або отримують воду від інших водокористувачів).

При цьому відповідно до п. 255.2 ст. 255 цього Кодексу юридичні особи, фізичні особи — підприємці, платники єдиного податку, що використовують воду для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, а саме: в туалетних, душових, ванних кімнатах і умивальниках та для утримання приміщень у належному санітарно-гігієнічному стані не належать до платників рентної плати.

Статтею 49 Водного кодексу України визначено, що спеціальне водокористування здійснюється на підставі відповідного дозволу із зазначеними на 3 — 25 років лімітами використання води (для первинних водокористувачів), а для вторинних водокористувачів — на підставі договору на поставку води між первинним та вторинним водокористувачами (лист Мінприроди України від 15.03.2011 р. № 5515/16/10-11-МП «Про надання роз’яснення»).

Тобто для суб’єкта господарювання наявність дозволу на спеціальне водокористування (або договору на поставку води) визначає обов’язок такого суб’єкта подавати до територіального органу ДФС за основним (пп. 257.3.4 п. 257.3 ст. 257 Податкового кодексу) або неосновним (місцем розташування водних об’єктів) (п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу) місцем обліку податкові декларації з рентної плати (в частині рентної плати за спеціальне використання води).

Отже, якщо у суб’єкта господарювання, зареєстрованого платником рентної плати, у деяких звітних (податкових) періодах або протягом звітного (податкового) року відсутній об’єкт оподаткування з причини використання води виключно для власних питних та санітарно-гігієнічних потреб, то наявність у такого суб’єкта господарювання дозволу на спеціальне водокористування (або договору на постачання води) визначає обов’язок такого суб’єкта подавати до територіального органу ДФС (за основним або неосновним місцем обліку) податкові декларації з рентної плати наростаючим підсумком з початку року.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42