Новини
Тема: Єдиний податок, ПДВ, Приватні підприємці

Зменшення податкових зобов’язань при частковому поверненні продукції

Фізична особа — підприємець (платник єдиного податку) частково повертає підприємству раніше придбану та оплачену продукцію. Чи може це підприємство (продавець) відкоригувати податкові зобов’язання з ПДВ, якщо розрахунок з підприємцем за повернуту продукцію здійснено взаємозаліком?


Відповідно до п. 192.2 ст. 192 Податкового кодексу зменшення суми податкових зобов’язань платника податку — постачальника в разі зміни суми компенсації вартості товарів/послуг, наданих особам, які не були платниками цього податку на дату такого постачання, дозволяється лише при поверненні раніше поставлених товарів у власність постачальника з наданням отримувачу повної грошової компенсації їх вартості, в тому числі при перегляді цін, пов’язаних з гарантійною заміною товарів або низькоякісних товарів відповідно до закону або договору.

Отже, зменшити податкові зобов’язання з ПДВ можливо лише у разі надання повної грошової компенсації за повернутий товар. Оскільки в наведеній ситуації розрахунок здійснено шляхом проведення взаємозаліку, а не оплати коштами, то у продавця право на зменшення податкового зобов’язання не виникатиме.


«Гаряча лінія» за участю начальника відділу розгляду звернень
Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС України Алли КОНОНОВОЇ

«Гарячі лінії»

Дата: 8 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00