Новини
Тема: ПДВ

Відображення в Реєстрі операції з передоплати товарів/послуг підприємству — неплатнику ПДВ

Чи потрібно відображати в Реєстрі операції з передоплати товарів/послуг підприємству — неплатнику ПДВ? Якщо так, то як заповнити графи Реєстру?


За загальним правилом у податковому обліку з ПДВ податкові зобов’язання та податковий кредит відображаються за правилом першої події.

Оскільки в Реєстрі та в декларації з ПДВ відображаються не лише операції, які оподатковуються ПДВ, а й ті, що не є об’єктом оподаткування чи звільнені від оподаткування, то операції з передоплати товарів/послуг підприємству — неплатнику ПДВ також слід відображати в зазначених Реєстрі та декларації з ПДВ за правилом першої події, тобто або за датою списання коштів з банківського рахунку платника податку на оплату товарів/послуг, або за датою отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено відповідним документом.

Відповідно до п. 11 Порядку № 1002 у графі 5 розділу II Реєстру зазначається вид документа згідно з такими позначеннями, зокрема: НП — документ, що засвідчує придбання товарів/послуг на митній території України в осіб, не зареєстрованих як платники податку на додану вартість; БО — документ бухгалтерського обліку.

Отже, операції з передоплати товарів (робіт, послуг) підприємству — неплатнику ПДВ слід відображати в Реєстрі в періоді здійснення такої передоплати. При цьому документом для такого відображення буде рахунок або платіжне доручення на перерахування коштів, а в графі 5 розділу II Реєстру слід зазначити вид документа — НП.


«Гаряча лінія» за участю начальника відділу розгляду звернень
Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС України Алли КОНОНОВОЇ

«Гарячі лінії»

Дата: 15 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00