Новини

Роман НАСІРОВ: «Більшу частину організованої корупції ми вже подолали»

У Києві відбулася прес-конференція очільника Державної фіскальної служби України.

Роман Насіров поінформував присутніх, що за сім місяців поточного року ДФС України зібрала 259 млрд. грн. податків, що на 13,5 млрд. грн. більше планового показника. З його слів, перевиконання було досягнуто не за рахунок переплат, не за рахунок того, що з бізнесу витягали якісь кошти. Він наголосив, що суми переплат з податків тільки в липні зменшились на 4,9 млрд. грн. У цілому за останні три місяці ДФС зменшила кількість переплат на 9,5 млрд. грн.

Роман Насіров нагадав, що 5 травня поточного року, коли його призначали на цю посаду, Прем’єр-міністр України та міністр фінансів України поставили перед керівництвом ДФС кілька завдань і одне з них — це боротьба з корупцією.

«Вважаю, що більшу частину організованої корупції ми вже подолали. Ніхто сьогодні не може сказати, що якась схема кришується керівництвом фіскальної служби», — зазначив Роман Насіров.

З його слів, тіньова економіка щомісяця забирала з бюджету близько 3 млрд. грн. При цьому були спроби виводити навіть по 8 — 10 млрд. грн.

«Цього більше не повинно бути», — заявив очільник ДФС.

Він також поінформував, що протягом трьох місяців перебування на посаді звільнив 1386 податківців, зокрема 263 керівника з податкового напряму, 75 — з податкової міліції, 60% керівників митниць. На Закарпатській митниці було відсторонено все керівництво й триває заміна іншого персоналу. На зміну звільненим на роботу в ДФС України приймаються справжні професіонали, не помічені в корупційних схемах. До кінця року у відомстві планують скоротити 20% персоналу.

Роман Насіров анонсував створення найближчим часом центрів аудиту в містах України.

«По всій країні, і ми починаємо з міста Києва, починаємо з Київської області, з Одеської області, ми фактично робимо центри аудиту. Тобто ми забираємо аудиторів з районів, і в кожній області, у місті Києві будуть окремі центри аудиту. За рахунок цього ми зможемо і зменшити кількість аудиторів, і поліпшити їхню роботу», — повідомив Голова ДФС України.

Роман Насіров пообіцяв, що цей процес завершиться до кінця року. «З 2016 р. і для бізнесу, і для фіскальної служби процес аудиту буде зовсім новим», — зазначив він.

У своєму виступі керівник ДФС України торкнувся і питань, які виникають довкола адміністрування ПДВ. За його інформацією, відомство щомісяця одержує заявки на відшкодування 6,5 млрд. грн. ПДВ, а в бюджеті на 2015 р. було закладено недостатню суму (приблизно із розрахунку 5 млрд. грн. на місяць). При цьому залишився борг з минулого року. Тому ДФС ініціювала законопроект, щоб змінити ситуацію.

«Наше завдання і моє особисто — зробити так, щоб уже до кінця року ми могли відшкодовувати 100% заявок. Добре, якщо це буде переважно в автоматичному режимі», — заявив Роман Насіров.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42